Eerste ronde: resultaten 2019

De eerste ronde van de olympiade 2019 vond plaats op 6 februari in verschillende scholen en regionale centra. Op deze pagina staan de resultaten van en enkele statistieken over deze ronde.

Samenvatting

Aantal deelnemers

De editie 2019 telde 1408 officiële deelnemers uit 160 verschillende scholen, waarvan er 83 de eerste ronde in eigen huis organiseerden.

Resultaten

De grafieken hieronder geven de resultaten van de deelnemers weer. Om je positie in te schatten in het klassement vind je je score terug, en hoe verder links die zich bevindt, hoe hoger jouw positie. De groene zone komt overeen met de geselecteerden voor de finale.

De minimumscore om gekwalificeerd te zijn voor de finale is 310 punten voor de categorie Beloften (47 finalisten), 350 punten voor de categorie Junior (64 finalisten) en 360 punten voor de categorie Senior (75 finalisten). De maximumscore was 400 punten.

Belofte
Junior
Senior

Belofte

Top 10 - Op een totaal van 371 deelnemers
#NaamSchool (jaar)Score
1 Lowie Goossens Sint-Bavohumaniora, Gent (2e) 370
2 Dylan Lejeune koninklijk Atheneum Zottegem (1e) 366
3 Enya Leroy Städtisches Gymnasium St. Leonhard, Aachen (1e) 360
3 Sébastien Maes Institut Saint-Boniface Parnasse, Ixelles (2e) 360
3 Laurentiu Galateanu École Européenne de Bruxelles IV (2e) 360
6 Benoit Van Schaftingen Collège du Christ Roi, Ottignies (2e) 356
6 Arthur Tirez Sint-Vincentiuscollege Buggenhout (2e) 356
8 Mauro Lottin Sint-Bavohumaniora, Gent (2e) 354
8 Warre De Raet Heilig Hart Van Maria Berlaar (2e) 354
10 Mark Maquestiaux Athénée Royal Neufchâteau-Bertrix (1e) 352

Junior

Top 10 - Op een totaal van 508 deelnemers
#NaamSchool (jaar)Score
1 Daan Phlips Sint-Bavohumaniora, Gent (4e) 400
2 Alexander Van Haastrecht Vita et Pax-Collège, Schoten (4e) 390
3 Tim Willaert SIGO Gistel-Eernegem (3e) 380
3 Charles Van Hees Institut Saint-Boniface Parnasse, Ixelles (4e) 380
3 Jolien Stoffelen Sint-Michielscollege Schoten (4e) 380
3 Gus Vanpoucke Sint-Bavohumaniora, Gent (4e) 380
7 Jakob Dilen Katholieke Centrumscholen Sint Truiden (4e) 376
8 Gael Berlanga École Européenne de Bruxelles IV (3e) 375
8 Bas De Bue Vita et Pax-Collège, Schoten (4e) 375
10 Arnaud Wery Institut Provincial d'Enseignement Technique de Nivelles (IPET) (4e) 371

Senior

Top 10 - Op een totaal van 529 deelnemers
#NaamSchool (jaar)Score
1 Erik Mikus Sint-Albertuscollege-Haasrode (5e) 400
1 Quentin Raemdonck Institut de l'Enfant Jésus, Nivelles (5e) 400
1 Arn De Moor Sint-Barbaracollege, Gent (5e) 400
1 Oscar Jocqué College Paters Jozefieten, Melle (5e) 400
1 Jan Quan Guldenporencollege Kaai, Kortrijk (6e) 400
1 Sebastian Weiermann GO! Erasmus De Pinte (6e) 400
7 Simon Pitte École Européenne de Bruxelles IV (5e) 390
7 Jonas De Schouwer Jan-van-Ruusbroeckollege, Brussel (5e) 390
7 Alex Van Mechelen Sint-Michielscollege Schoten (6e) 390
7 Willem Bormans Vrije St.Lambertusscholen, Westerlo (6e) 390

Scholen

Deelnemende scholen gerangschikt volgens aantal deelnemers aan de eerste ronde
  1. Institut de la Providence (GPH), Gosselies: 70 deelnemers
  2. Sint-Vincentiuscollege Buggenhout: 66 deelnemers
  3. Athénée Royal René Magritte, Lessines: 62 deelnemers